Klimatyzatory Ścienne
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-grzejącej. Stanowią najpopularniejsze rozwiązanie “małej” klimatyzacji ograniczonej do pojedynczych pomieszczeń. Składają się z dwóch części wewnętrznej umieszczonej na ścianie w pomieszczeniu obsługiwanym oraz zewnętrznej usytuowanej poza pomieszczeniem najczęściej na zewnątrz budynku. Obie części są połączone instalacja chłodniczą i elektryczną.
Klimatyzatory
Przysufitowo-Podłogowe
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-grzejącej. Składają się z dwóch części wewnętrznej umieszczonej pod sufitem bądź na podłodze w pomieszczeniu obsługiwanym oraz zewnętrznej usytuowanej poza pomieszczeniem najczęściej na zewnątrz budynku. Obie części są połączone instalacja chłodniczą i elektryczną. Osuszanie powietrza odbywa się poprzez skraplanie się pary wodnej z pomieszczenia na powierzchni wymiennika urządzenia wewnętrznego. Wobec znacznej ilości kondensatu konieczne jest usuwanie go wprost do kanalizacji. Ogrzewanie powietrza za pomocą klimatyzatorów przysufitowo-podłogowych odbywa się z wykorzystaniem pomp ciepła , pobierających ciepło z powietrza zewnętrznego, albo z zastosowaniem grzałek elektrycznych.
Klimatyzatory Okienne
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-rzejącej. Klimatyzatory okienne wykonane są jako “prostopadłościenna skrzynka”, wbudowana na stałe w ścianę zewnętrzną lub okno. Zawierająca w sobie urządzenie sprężarkowe, parownik, wentylatory.Zakres mocy chłodniczej wynosi od 1,8 do 7,8 kW, pozwala to instalować je w większych pomieszczeniach. Klimatyzator okienny montowany jest w otworze okiennym lub w scianie w taki sposób, że część urządzenia znajduje się w schładzanym pomieszczeniu, a część na zewnątrz. Zaletą jest prosty montaż i zwarta budowa, wadą – mało estetyczny wygląd.
Klimatyzatory Przenośne
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-grzejącej.Cechą charakterystyczna tych urządzeń jest ich mobilność, pozwalająca przemieszczać je i ustawiać w dowolnym miejscu pomieszczenia, z zastrzeżeniem że będzie to miejsce przy ścianie zewnętrznej budynku. Wymaga tego funkcja chłodzenia , która polega na tym, że urządzenie gromadzi w skraplaczu nadmiar ciepła po stronie wewnętrznej i usuwa je na zewnątrz, bezpośrednio do atmosfery. Ze względu na posiadaną niewielką moc chłodniczą wynoszącą od 1,8 do 3 kW, klimatyzatory przenośne instalowane bywają w pomieszczeniach o niewielkich kubaturach, np. w pokojach o powierzchni od 15 do 25 m2.
Klimatyzatory Kasetonowe
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-grzejącej. Składają się z dwóch części, wewnętrznej umieszczonej w pomieszczeniu obsługiwanym oraz zewnętrznej usytuowanej poza pomieszczeniem najczęściej na zewnątrz budynku. Obie części są połączone instalacja chłodniczą i elektryczną .
Klimatyzatory Kanałowe
Dostępne w wersji chłodzącej i chłodząco-grzejącej. Składają się z dwóch części wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzna jest całkowicie ukryta w przestrzeni pomiędzy sufitem podwieszanym, a stropem lub umieszczona w innym pomieszczeniu niż obsługiwane np. na strychu, poddaszu itp. Do urządzenia podłączone są kanały powietrza obiegowego nawiewny i wywiewny, których zakończenia w postaci kratek i anemostatów można umieścić w pomieszczeniu dowolnie np. w suficie podwieszanym, na ścianach.
Systemy Wentylacji
Podstawowym wskaźnikiem jakości wentylacji jest ilość wymian powietrza w pomieszczeniach, czyli ile powietrza usuniemy z pomieszczenia w ciągu godziny i ile go dostarczymy. Wymiana powietrza zapewnia nam świeże powietrze, które jest niezbędne do oddychania, minimalizuje oraz usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, dostarcza tlen niezbędny czynnik służący do prawidłowego spalania w urządzeniach kuchennych i grzewczych. Skutkiem stwierdzanym systematycznie w pomieszczeniach źle wentylowanych są podrażnienia i częste choroby dróg oddechowych, uczucie permanentnego zmęczenia, zwiększona podatność na uczulenia, spadek odporności na zakażenia, większa częstotliwość zapadania na choroby nowotworowe.
Ogrzewanie Ciepłym Powietrzem
System ogrzewania ciepłym powietrzem wykorzystuje do ogrzania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych ciepło zawarte w nadmuchiwanym do pomieszczeń powietrzu. Zalety systemu:
Oszczędność wynikająca z:
– wysokiej sprawności urządzeń,
– sposobu rozprowadzenia ciepła,
– wykorzystania pełnej mocy grzewczej urządzeń,
– równomierny rozkład temperatury wogrzewanychpomieszczeniach,
– niezmienna sprawność instalacji.
Ogrzewanie nadmuchowe gwarantuje całoroczną kontrolę nad klimatem wpomieszczeniach.